Čaj Room

Novinky v e-shopech

čaje 2009

Bi Lou Chun 2009


Čínský zelený čaj známý také jako "Jaro zelených ulitek". Zelenkavé čajové lístky s podílem stříbřitě ochmýřených čajových výhonků jsou úzce svinuté, stočené do kroužků a drobných spirálek.
Světloučký nálev je plné chuti, výrazný a povzbuzující. Chuť čaje je plná, květově nasládlá, pozvolna na patře doznívající v delikátních pylových tónech. Lahodnou kompozici čaje doplňuje jarně svěží vůně travin.   
      

Příprava:
V předem vyhřáté konvičce zalijte 8 g čaje asi 450 ml vody o teplotě 70 °C a louhujte 2 min. Poté sceďte.
Z čaje můžete připravit také další nálevy.

 


Long Jing Xi Hu 2009


Oblíbený čínský čaj Dračí studna má charakteristicky ploché lístky a barvu přirovnávanou jadeitu. Aromatické lístky jsou drobnější, zčásti ochmýřené. Světle zelený nálev chutná svěže,  nasládle, jemně praženě. Typická hořko-sladce oříšková chuť čaje dlouze přetrvává v ústech. V příjemné vůni převládají květinové a lehce pražené tóny.
Čaj je velmi povzbuzující a vhodný k popíjení po jídle, působí mírně ochlazujícím účinkem.      

 

  

 

 

 

 Gao Shan Ye Sheng Cha 2009


Vysokohorský zelený čaj na pohled upoutá křehkými stříbřitě ochmýřenými lístky. Světle zelený nálev je zakulacené nasládlé chuti s příjemnou hořkostí jadérek, která dlouze doznívá v ústech. Chutná jemně a vyváženě, voní po zelených bylinách a mandlových slupkách. Tento čaj si nejlépe vychutnáte při tiché soustředěné práci, odpočinku s knihou nebo při posezení s přáteli, kteří nikam nespěchají.               


Příprava:
V předem vyhřáté konvičce zalijte 8 g čaje asi 450 ml vody o teplotě 75 °C a louhujte 2 min. Poté sceďte.
Z čaje můžete připravit další nálevy.


zdroj a autor fotografií

Pavel Grim

Operator for e-shop

www.Auria.cz

Žádné komentáře