Čaj Room

Novinky v e-shopech

SAHLAB

SAHLAB instant / Sahlep / Salep (100g)
( Libanon )
Cena: 65,00 Kč


hustý sladký mléčný nečajový nápoj, směs jemného sahlepového kořene, mléka a koření. Pochází z blízkého východu, je to tradiční pití Arabů, Turků, Egypťanů atd; má povzbudivé účinky díky příměsi kořene vstavače, který působí jako afrodisiakum. Někdy může neznalým připomínat puding.

zakoupíte v e-shopu

e-shop ČAJÍČEK.cz - čínská medicína, peruánské byliny, čaje z celého světa
zdroj a foto.
Sahlep ([sálep], sahlab, salep, sah salep) je tradiční horký nápoj z Blízkého východu, konzistencí připomínající řídkou krupicovou kaši.

Díky své vysoké energetické hodnotě a obsahu vápníku, fosforu, zinku, sodíku a vitamínů A, B a C bývá někdy považován za afrodiziakum. V Turecku je považován za lék proti nachlazení.

Z arabštiny se výraz salep dostal do francouzštiny, kde znamená buď sušené mízy rostlin z čeledi vstavačovitých, nebo přímo vstavač.

Příprava

Připravuje se ze směsi velmi jemně namletého sahlepového kořene (vstavač mužský – Orchis mascula, též horská orchidej) a zázvoru, dochucené skořicí a slazené vanilkovým cukrem.

Podává se v malých šálcích a to buď jako „zákusek“ k čaji či vodní dýmce, nebo v zimě jako posilující nápoj.

Distribuce

Sušený sahlepový kořen se dá koupit v obchodech specializující se na Blízký nebo Střední východ. V čajovnách je k dostání jak již hotový uvařený nápoj, tak instantní sahlep v krabičce.

zdroj:Wkipedie.cz

Poslední komentáře
28.03.2011 20:35:49: http://www.cajicek.cz/shop/sahlab-salep-2.html
04.10.2009 09:20:27: na cajicku.cz ho sezenete take vzdy :)
01.10.2009 22:36:45: Prý se Sahlep těžko shání. Zjistila jsem že na www.auria.cz ho mají vždy. Mám ho moc ráda hlavně v z...